| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața, TPU. Am o întrebare. Mi-am comandat un telefon Samsung A51 prin rata online Cetelem pe 18 luni. Aș achita lunar 100 de lei. Este prima mea comanda online prin rata si nu am nici un habar. Am facut comanda pe EMAG și acolo am completat modalitatea de plata prin credit online.
Am primit mail că mi s-a confirmat comanda si se va livra în scurt timp după ce voi fi contactata telefonic de către un reprezentant. Acolo la comanda îmi scrie cerere credit în analiza.
Scrie ceva de copie de buletin dar eu dacă am făcut online comanda pot primi cererea?
Eu nu mai locuiesc la părinți și adresa de buletin nu e aceeași ca și pe livrare. Are ceva?
Ați mai comandat?
Mulțumesc mult și o zi frumoasa!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum este asta ca eu am card de cumparaturi. Dar daca scrie de Carte de Identitate, probabil ca trebuie sa scrie sa si trimiti copia la o anumita adresa! Era bine daca spuneai corect ce-ti scrie acolo. Nu conteaza unde ti-o livreaza atata timp cat tu le spui cunde sa livreze.

| Panamax a răspuns:

Telefonul costa 1350. diferenta de bani inseamna dobanda la imputiti de la Cetelem.Mai bine iti faci un card laReiffeisen - eMAG si il platesti 56lei pe luna timp de 24 de luni.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Panamax):

Ce a inteebat si ce i raspunzi! laughing

| Panamax a răspuns (pentru Stropdeploaie):

"Ce a inteebat si ce i raspunzi!"
Dar tu ai inteles ce a "inteebat"?
Mai "inteeab-o" si tu.
Acum te inteeb eu pe tine daca nu ai inteles legatura, de ce te bagi ca musca. Daca poate sa ecomiseasca 600 de lei, ca oricum contractul nu este facut fara copie, de ce sa nu profite?