| Casa a întrebat:

Buna dimineata TPUhappy.Am o mica problema cred,ieri mi-am luat un laptop,, ASUS,, si cand il deschid imi apare 3 randuri care scrie asa:
1. Load FreeDOS with maximum RAM free, using EMM386
2.Load FreeDOS including HIMEM XMS-memory driver
2. Load FreDOMS without drivers

daca imi apar astea 3, ce nu am eu in laptop? daca n-am windouws instalat am cd cu windows xp si windows 8,
Cum se intaleaza cd de windosw? pe ce apas cand bag cd de instalare?
Astept un raspuns la problema mea, va multumesc sa aveti o zi frumoasa happy voi da si funda happy

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai Windows instalat,. Trebuie sa stergi tot HDD-ul si apoi sa-l partitionezi si sa instalezi Windowsul (mai bine Windows 7).
Uite aici explicatii:
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/