| Andreeeeeeeeeeeeeea a întrebat:

Din 'greșeală' am rupt un buton de la laptop (Lenovo G500)... Are cineva idee cam cât ar trebui să mă coste dacă îl duc la service?

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Daca e "un buton" de pe tastatura (o tasta), aceasta se pune cu usurinta la loc, dar respectand anumite unghiuri la montarea ei. Nu incerca daca nu iti inchipui tehnica montarii tastei. Daca e numai atat, cei de la Service ar trebui sa faca un cadou cu stradania lor. Daca e vorba despre un alt buton, problemele se complica un pic.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca e rupt trebuie sa inlocuiesti toata tastatura. e un intreg indivizibil. tu l-ai divizat fortat. in cazul in care functioneaza asa mai bine il folosesti cu tasta rupta.

| Andreeeeeeeeeeeeeea explică (pentru Admunssen):

E butonul '.' care functioneaza fara tasta....doar ca i-am rupt chestiuta aia care in mod normal tinea butonul acolo...

| Andreeeeeeeeeeeeeea explică (pentru gelu1970):

La service mi-au spus ca nu repara modelul meu de laptop, insa pun butoane la loc... Si mie mi-e usor sa stau fara tasta, dar daca ma duc acasa si imi vad ai mei in ce stare mi-am adus laptopul primit cadou de la ei, ce situatie urata ar fi....Si parca nici nu as plati sume enorme pentru un afurisit de buton.