| CraciunFlavius1999 a întrebat:

Buna,doresc sa achizitionez urmatorul PC si as vrea sa stiu parerea mai multor cunoscatori despre el(cum se misca in gaming,daca merita, etc ) -desktop gaming PC Wraith DRP0024, Intel core procesor I5 3.10ghz-3.4ghz turbo, 16gb DDR3, 1TB Hard Disk, DVD-RW, placa video GT710 2GB

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

De unde sa stim daca merita, daca nu indici pretul?

Daca costa 300 RON, merita.
Daca e ~1000, in nici un caz. (e doar un exemplu)

Pentru gaming pe ce rezolutie? Si cam ce jocuri?

Ca placa aceea jocuri actuale nu duce de nici o culoare, in afara de DOTA sau CS.
(si daca vrei experienta buna, trebuie sa reduci rezolutia pe HD - 1280x720

Răspuns utilizator avertizat