| Ganymede7 a întrebat:

Doresc să cunosc dacă un laptop cu Android este calitativ, deoarece doresc să îmi achiziționez unul și nu sunt sigură de calitatea acestui gen de laptopuri.

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Un laptop cu Android e ca o tableta cu Android, nu poate rula softul care merge in windows, nu merg la el imprimante, scannere si alte dispozitive care la un laptop obisnuit merg fara probleme.
E mai bun un laptop normal decat unul cu Android. In loc de laptop cu Android se poate lua o tableta sau un telefon cu Android si se va potrivi mai bine cu androidul.

| gelu1970 a răspuns:

Da sunt. insa in general vin cu o configuratie putin mai "joasa" decat cele ce vin cu un w10 de ex. asta deoarece chrome OS ruleaza mai usor pe un pc/laptop nu foarte performant.
eu nu m-as uita foarte mult la ce sistem de operare are laptopul ci la configuratie.
alege unul pe care sa ruleze bine un SO Microsoft.
apoi daca vrei sa folosesti Android poti instala, in acelasi laptop RemixOS care e free, si la startare alegi windows sau Android.
aici ai link Remix OS

http://www.jide.com/remixos-for-pc