| Aazra a întrebat:

Doresc sa iau un cadou unui prieten, el este interesat foarte mult de tehnologie, de curand spunea ca si-ar dori sa adauge componente la laptopul sau, ssd ori ram. Vine ziua lui si as vrea sa ii cumpar ceva in sensul acesta. Am gasit pe internet 2 lucruri din care sa aleg, dar nu stiu daca sunt compatibile cu Acer Nitro:
- pentru ssd: SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB PCI Express 3.0 x4 M.2 2280
- pentru ram: Memorie RAM Corsair Vengeance RGB PRO 16GB DDR4 3200MHz CL16
Sunt compatibile cu tipul de laptop?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

SSD-ul da, Dar ar fi super grozav daca ai putea pescui exact ce model de nitro arehappy RAM-ul e de pc si desi arata bine nu intra intr-un laptop.

| Aazra explică (pentru Wr3nch):

Ok, suna bine. O sa incerc sa aflu exact modelul, este o generatie mai veche de nitro, nu de anul acesta. Deci am gresit cu ram-ul, nu este de laptop. Mulțumesc mult!

| Aazra explică (pentru Aazra):

Modelul este Acer nitro AN515-31, am gasit ceva ce ar putea fi compatibil: Memorie notebook Kingston 8GB, DDR4, 2400MHz, CL17, 1.2v, dar nu sunt sigura

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai sigur ii poti lua o placa de sunet externa. Posibil sa nu il dea pe spate la prima vedere, dar dupa ce se prinde ce si cum sigur iti va multumi. Sugestie: Creative Sound BlasterX G6.

| floreadan a răspuns:

Un SSD este o alegere foarte buna, ii va fi util.