| Geopyxxxx a întrebat:

Doresc să îmi fac un magazin online, și as dori să știu ce înseamnă "limita de trafic 20GB"
și Spațiu de stocare 1GB( știu că acesta este pentru poze video ) dar as dori să știu mai multe dacă mă puteți ajuta!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Nu chiar :
Spatiul de stocare se refera la toate fisierele din care e format site-ul : fisiere HTML, imagini, videoclipuri, baze de date, etc.

De fiecare data cand cineva intra pe site, fisierele html, imaginile si videoclipurile de pe pagina se descarca in memoria clientului.

Sa zicem ca pentru a deschide pagina de start trebuie sa descarc 1000 KB ( 1 MB ) si ai o "limita de trafic de 20GB (20.000 MB ) ". Asta inseamna ca intr-o luna, pagina de start poate fi accesata de 20. 000MB/1MB = 20.000 de ori fara ca tu sa platesti extra-cost.

Daca vizitez 5 pagini, o sa iti "consum" 5 MB din limita de 20GB, etc.