| Oana_Emilia_1997 a întrebat:

Doresc să îmi schimb numele blogului și sunt în pană de idei.
Scriu pe www.manichiurisimple.blogspot.ro
De la începutul anului blogul este despre unghii, filme și diferite subiecte.
As dori nume ușor de reținut, in engleză sau romană.

3 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

"Lucrurisimple"? Dar vrei sa treci pe domeniu propiu? Daca ramai pe blogspot, te sfatuiesc sa nu schimbi si link-ul ci doar numele blogului. Altfel o sa pierzi cam tot daca e vorba de vechime, autoritate etc.

| Oana_Emilia_1997 explică (pentru DumitruS):

As dori sa schimb numele manichiurisimple.Doresc să rămân pe blogspot. Am atât de mult de pierdut? Ce se va intampla cu link-uri mai vechi publicate undeva? Se vor deschide sau vor da eroarea "site inexistent"?

| DumitruS a răspuns (pentru Oana_Emilia_1997):

Din cate stiu, nu cred ca se vor mai deschide, fiindca linkul acela efectiv nu va mai exista. Poti testa foarte simplu, iti faci inca doua bloguri pe blogspot, scrii un articol pe unul in care faci trimitere la celalalt si apoi schimbi link-ul blogului la care ai facut trimitere si incerci sa-l accesezi din articol. Vezi apoi daca mai merge sau nu. Ca idee, daca schimbi linkul, pierzi toata autoritatea pe care ai castigat-o pana atunci cu linkul ala.