| alex04041982 a întrebat:

Buna,dragi prieteni.am o dilema vreau sa cumpar un desktop si as vrea sa stiu daca merita:pc Intel core i3 3,3 ghz 4 gb ddr3, ssd 120 gb, atx 450 w.ma poate ajuta cineva? dau fundita...

Răspuns Câştigător
| User23434 a răspuns:

Pentru gaming sa zici merci daca iti merge gta san andreas si cs 1.6
Pentru navigat pe internet e ok, totusi 4gb ram sunt putini, Chrome-ul merge ca naiba.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce generatie de i3? Ne poti spune precis modelul?

| ZyRRe a răspuns:

E cam slab. in ziua de azi nu prea mai vezi din astea, cel putin i5, 8gb, 1 terra, etc

| alex04041982 explică (pentru ZyRRe):

Recomanda-mi tu unul ok si la pret.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Depinde de preț, și la ce mai exact îl vei folosi de exemplu dacă dorești acest pc pentru gaming nu ar fi tocmai cea mai buna alegere dar pentru web browsing, Youtube și eventual ceva jocuri nu foarte solicitante e ok partea buna e ca vei putea face upgrade la componente dacă vei dori mai multa putere de procesare cum ar fi de exemplu o placa video dedicata.

| User23434 a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Pentru gaming sa zici merci daca iti merge gta san andreas si cs 1.6
Pentru navigat pe internet e ok, totusi 4gb ram sunt putini, Chrome-ul merge ca naiba.

| UnderVoltage a răspuns:

Da un buget

| alex04041982 explică (pentru UnderVoltage):

850 ron.recomanda tu unul bun.

| User23434 a răspuns (pentru alex04041982):

Dacă vrei pentru jocuri nici sa nu te gândești... Nu faci nimic cu 850 de lei.