| LoveisLouder44 a întrebat:

Buna dragilor! Am si eu o intrebare. Si va rog sa fiti sinceri. Cum fac ca sa imi apara pe facebook cand scriu un mesaj la oricine de pe telefon sa imi apara "trimis din targoviste", "trimis din Raciu" (am dat ex). Sunt foarte curioasa si vreau si mie sa imi apara asa ca o prietena de a mea cand este pe telefon si imi scrie un mesaj si il trimite mie scrie " trimis din..." Si mie vreau sa imi apara asa. Imi puteti spune si mie cum? Va pup si va rog un raspuns cat mai rapid! La revedere!

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Când vrei cuiva să trimiți mesaj în bara în care scrii, în dreapta este un fel de săgețică mai ciudată pe care dacă apeși se va albăstri și îți va scrie ''Locația dvs. este acum activată'' sau ceva de genul. Dacă nu îți apare acea săgețică (la majoritatea telefoanelor le apare, depinde de versiune) atunci intră în setările aplicației fb și caută opțiunea ''Messenger location services'', click pe ea și bifează ''Location is on''. Sper că te-am ajutat!

| LoveisLouder44 explică (pentru LenoreVoldaren):

Multumesc mult!

| LoveisLouder44 explică (pentru LenoreVoldaren):

Dar eu am Nokia Asha 308 si nu imi apare o sagetica... Cum fac?