| lorena1gianinak a întrebat:

Buna, dragilor! Am și eu un Huawei p 20 Lite și am o problema cu el. Săptămânal apar acele "imagini din revista" sau ceva de genul. Eu una nu le suport fiindcă îmi apar forțat în galerie și ce mă deranjează enorm e faptul că imaginea de la ecranul de blocare se schimba automat cu una din acele imagini din revista. Eu nu vreau sa se mai schimbe imaginea de la ecranul de blocare fara sa o setez eu. Îmi place imaginea mea de fundal și nu vreau sa o schimb. Cum pot face sa nu îmi mai apară acele imagini?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Setari -
Ecran de pornire si imagine de fundal -
Deblocare revista -
intri in optiune si debifezi "Deblocare revista" (Se afiseaza o alta imagine pe ecranul de blocare, a fiecare pornire a ecranului...)

Eu am P10 Plus, dar ar trebui sa fie identic meniul.

| Iote a răspuns:

Nu cunosc modelul. Dar undeva in setari, la "Fundal" trebuie sa ai posibilitatea de a alege:
-imagine din galeria lor
-imaginea ta din alta galerie
-imagine aleasa aleator.
Probabil e bifat "aleator". Schimbi acolo.