| PamPamGoesGreen a întrebat:

Dupa un anumit timp de utilizare (cateva ore) laptopul meu se supraincalzeste si bineinteles, se stinge. Am un laptop Acer Aspire 5742ZG si as dori sa achizitionez un cooler insa nu stiu caracteristicile dupa care ar trebui sa ma orientez. Recomandari?

5 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

Ar fi recomandat sa fie curatat si pasta de pe procesor schimbata cam la 6 luni deci vezi cum rezolvi happy

| Flotzone a răspuns:

Salut. Problema e din laptop. Iti sugerez sa te duci la cineva ca sa ti-l deschida.
Poate iti lipseste pasta de racire sau poate coolerul nu mai merge.

| ionutaby a răspuns:

Du-te la un service, va inlocui pasta! De cat timp ai laptop-ul?

| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

De ce vorbeste toata lumea degeaba? Nu are nici o legatura pasta de racire, atat timp cat in laptop nu a fost umblat niciodata, pasta poate rezista ani de zile.;-) Cea mai intalnita problema e praful, se aduna in radiator si aerul cald nu poate iesi afara, o poti rezolva singur, cumpara un tub de aer comprimat si dai cu jetul pe unde iese aerul si e gata.;-) ( iti recomand ca bateria sa fie scoasa si sa il lasi 15 minute inchis dupa ) Succes!;-)

| n11cu a răspuns:

Supraincalzirile sunt de cele mai multe ori din cauza prafului..prezent in laptop.du-te cu el la service ..sa il curete..mai mult de 10lei nu cred ca te costa

Salut.