| SăcsyLlamă a întrebat:

Este ilegal sa folosesc proxy?

Răspuns Câştigător
| gyo_8403 a răspuns:

Nu .

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Proxi permite accesul la internet al userilor conectati in LAN. Userul cere cu ajutorul browser-ului de Internet o anumita pagina proxy-ului, iar acesta trimite cererea in internet. Pagina receptionata este remisa catre utilizatorul care a lansat cererea. Astfel, utilizatorii nu mai sunt expusi atacurilor directe din internet si pot iesi in internet printr-un singur IP public. Proxy-serverul poate folosi metode de autentificare user-password in asa fel incat doar userii autorizati au acces la internet. In concluzie e bine sa folosesti proxy! esti ferit de atacuri de retzea!

| CybeRAthlete a răspuns:

Ilegal? nicidecum...
in cel mai rau caz poate fi providerul derananjat, dar altceva, nu...
bafta

| SăcsyLlamă explică:

Multumesc de raspunsuri! V-as fi dat la toti funda, dar nu pot sad, asa ca am dat doar la primul raspuns big grin.