| anonim_4396 a întrebat:

Buna,este urgent! acumulatorul telefonului meu este litiu-ion, am gasit acelasi model de baterie doar ca pentru alt model de telefon din gama tel-ului meu cu acelasi nume, aceleasi marimi, aceleasi specificatii, acelasi producator doar ca este litiu-polymer, va rog, spuneti-mi daca acest lucru afecteaza telefonului sau ce are in plus sau in minus, dau funda! 3.7 V, 1700 mAh, 6, 3 Wh

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Nu ar trebui sa ai probleme.
Eu am un Nokia 113, iar pe langa bateria lui (BL-5C), mai am patru baterii ramase de la alte telefoane, sunt bune de rezerva.

1 răspuns:
| bogboy101 a răspuns:

Polymer este ceva care absoarbe f bine si ion ush de la ce vine oricum aman2 sunt f bune te asigur. funda? cred ca cel cu polimer tine mai bine