| BLABLAGAGA a întrebat:

Buna eu am un calculator de proasta calitate și când ma joc lol are lag și vreau sa ma apuc și de dota. Ce laptop sau PC as putea sa-mi cumpăr pe care sa funcționeze dota și lol cum trebuie? Cel mai ieftin va rog

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Cand spui cel mai ieftin cam la ce pret te referi?

Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai ieftin e raspunsul meu: te costa o bere! happy

1. Intrii la reglajele de performanta al calculatorului si pui la viteza maxima (normal este pe mod automat).
2. Intrii in setarile jocului si reglezi o rezolutie mai mica, respectiv fps mai mic, pana ce merge fara lag-uri.

Cu aceste reglaje poti juca si jocuri pretemtioase, chiar si cu un calculator slab.
Doar calitatea imaginii va fi cu ceva mai slaba, dar diferenta nu justifica cumpararea unui calculator nou, cu cateva mii lei.