| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

eu mi-am bagat internetul dar fara ruter dupa acee mi-am cumparat un ruter Trendnet si vreau sa fac un portforwarding pentru un servere de minecraft si nu stiu cum...

daca nu as avea ruter as putea face un port forwarding?

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Daca nu ai avea router nu ai avea nevoie de port forwading. Ca sa faci port forwading intra in interfata de administrare a routerului, ca sa intri trebuie sa tastezi in browser adresa ce iti apare la gateway la proprietatile conexiunii la internet. Userul si parola ar trebui sa le sti, apoi setezi port forwading pentru ip-ul si portul/porturile necesare, pe adresa calculatorului de pe care te joci.

| SKRILLEXLOOGOo explică (pentru mont):

Mersi. o sa incerc ceva sa daca o sa mearaga o sa primesti funda!

| florinflorescu a răspuns:

Uite aici un server super din Romania :
play.standardmc.tk