| Aasdfghj a întrebat:

Exista o setare la Facebook ca persoanele din lista de prieteni sa nu mai vada la ce dai like?

Răspuns Câştigător
| JackyMarcaggi a răspuns:

How to Make Your Likes Private:
1.Log onto Facebook.
2.Click Timeline on your personal page.
3.Click More.
4.Click Likes.
5.Click Manage (the pencil icon on the right).
6.Select Edit the Privacy of Your Likes from the menu.
7.Click the triangle next to the head and shoulders icon for the category you wish to make private.
8.Select the level of privacy you want for the like visibility of the category. Your options include: Public, Friends, Only Me or Custom. If you want to hide your likes from everyone but yourself, choose "Only Me".
9.Click Close.

| Aasdfghj explică (pentru JackyMarcaggi):

Multumesc! Se poate face ceva cu likeurile si comentariile la poze? Pentru asta nu am gasit setare. Stiu ca eu pot seta sa nu vad prea multe lucruri de la prietenii mei dar eu pot seta ca prietenii mei sa nu vada prea multe lucruri de la mine? Aici ma refer stric la likeuri/comentarii date.

| JackyMarcaggi a răspuns (pentru Aasdfghj):

Din cate stiu eu nu, pentru ca asta depinde de setarile contului persoanei careia ii dai like sau ii comentezi la poze. De exemplu daca are la privacy settings pentru poze "Friends", atunci prietenii persoanei vad si likes si comments de la tine pentru pozele respective.

| Aasdfghj explică (pentru JackyMarcaggi):

Da, asta stiu. Ma gandeam totusi ca exista ceva ce nu am vazut si pot face setarea. Multumesc mult pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Daca aflii raspunsul, te rog sa-mi dai si mie un mesaj