| Samariteanul a întrebat:

Exista vreun mod prin care pot sa-i trimit cuiva un document(poza/filamare/prezentare power point sau in special document world) si ca acesta sa nu-l mai poata trimite si altora? As vrea ca la el sa se opresca documentul respectiv.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Introduci textul, poza, sau video-ul in Photodex Proshow, creezi output de tip fisier executabil si setezi sa poata fi deschis doar o singura data (sau de 2-3 ori, sa nu zica ca esti zgarcit), sau doar un anumit numar de zile (1-2).
Dupa ce conditiile de mai sus sunt indeplinite, "documentul" (mai bine zis prezentarea slideshow ce poate contine si fisiere video la nevoie...) nu mai poate fi vizionat de nimeni, niciodata.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Exista totusi o metoda mai eleganta, business oriented:

http://blogs.adobe.com/acrolaw/2010/07/how_do_i_prevent_someone_from_fo/

Personal as alege prima varianta, prezentata anterior, aceasta e ceva mai complicata.

| Samariteanul explică (pentru NLS):

Daca-mi spui si cum fac rost de Photodex Proshow fara sa-l cumpar iti dau si funda laughing))))

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista.
Poti face limitare de numar de cititori doar daca documentul se citeste online de pe server, urmarind IP-ul cititorului si alte caracteristici specifice.