| VIATAeGREA a întrebat:

folosesc windows 7 ultimate 32-biti am observat ca jocurile nu merg bine pe el de exemplu se schimba cv "color scheme" + ca joc si metin si pe el da o eroare cu? si pot da sa sau nu precizez ca imi inchide metinul si dupa apare aia, la cei cu alt windows nu le da acea eraore.
as putea face ceva din setari ca sa fie mai bun pentru jocuri? grafica e de vina sa fac culorile ca la windows xp sa schimb ceva sa fie ca la windows xp sa nu-mi mai dee erori?
precizez ca am laptop 4gb ram e destul de bun.
multumesc mult pentru raspunsuri sper sa imi fie de ajutor.
cel mai bun raspuns primeste funda!

7 răspunsuri:
| deeDEE1269 a răspuns:

Am avut si eu wind 7 si tot asa facea se zice ca wind 7 e cel mai bun daca e cel mai bun de ce atunci cand te uiti la majoritatea cerintelor jocurile scrie works on xp/wista xp oh go on e bun el dar tias recomanda vista sau xp daca vrei sa joci jocuri si ca si metin talismanu nu merge pe visa oh go on

| ghostk1d a răspuns:

Dezactiveaza windows aero..si o sa ti mearga bine. pune si videocardul setat pe balanced sau performance.

| VIATAeGREA explică (pentru ghostk1d):

Buna, nu ma prea pricep la windows si la denumirile astea daca mi-ai putea spune unde sa intru si ce sa schimb ti-a fi foarte recunoscator multumesc mult.

| ghostk1d a răspuns (pentru VIATAeGREA):

Incearca asa.dai clik dreapta pe desktop.mergi pana jos la PERSONALIZE, si de acolo alegi tema de la BASIC ABD HIGH CONTRAST ThEMES alegi WINDOWS 7 basic.bifezi aplici si ar trebui sa mearga

| Ionut_Banu_1998 a răspuns (pentru ghostk1d):

Sa va da ca merge dar multumesc!

| GabrielAlex a răspuns:

E de la Hardware Aceleration dar noi nu te putem ajuta singura solutie e sa reinstalezi Windows-ul. Sper ca te am ajutat!

| AlexLex99 a răspuns:

Dezinstaleaza Windowsu.
Cred ca va merge dupa acea