| catwomen69 a întrebat:

HELP! Am o problemă la încărcarea laptopului scoate un sunet foarte tare, nu știu cum să îl dezactivez. Chiar dacă închid volumul, nu se schimbă și nici dacă închid grila de sonorizare windows, nu se schimbă. Menționez că am un Acer Aspire 5253! Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Hai sa fim seriosi,ce legatura are volumul(difuzorul,cel ce scoate sunete de la muzica poc-poc-cicican-poc-tatam) cu ce are laptopul? In fine,du-l la service si nu-l mai folosi,risti sa-l strici si mai rau. Poti sa si rupi difuzoarele, ca tot se aude sunetul ala, e scos de o compomenta de la el.Du-l la reparat, la service, daca nu vrei sa regreti ca s-a stricat

| catwomen69 explică:

Ai inteles gresit! Atunci cand il pun la incarcat se aude un sunet normal, pentru a ma avertiza ca se incarca (un bip) si cand il scot la fel. E ceva normal, dar ma deranjeaza, e enervant.

| RAY a răspuns (pentru catwomen69):

Asa ceva n-am auzit inca, dezactiveaza asta din bios

| catwomen69 explică:

Daca era atat de simplu, faceam asta deja. Nu merge!