| anonim_4396 a întrebat:

Buna, i-am facut un fel de bullying online cuiva. Nu i-am injurat, nu i-am amenintat cu moartea, doar ca le-am luat din pozele de pe Facebook si le-am editat si am pus numele acelei persoane pe Instagram dar dupa aia am sters definitiv contul. Au zis ca nu scap si ma dau la politie ca au screenshoturi. Ma mai pot gasi daca am sters contul definitiv? Numele meu real ei nu il stiu. Nu stiu cine sunt

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bine ar fi să te dea, sincer. v-oți potoli cu prostiile astea.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ai făcut acel cont cu adresa ta de mail sau cu numărul tău de telefon e o problemă!
hee hee

| FreddieM a răspuns:

Te prinde dupa IP, sau telefon. Nu mai fa, ca e foarte ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se afla usor IP-ul si IP-ul duce catre adresa ta

| florin926481f a răspuns:

S a zis cu tinehappy

| Angela_Maria_2001 a răspuns:

Fac si eu putin trolling si repede se supara....Nici nu i-am amenintat cu nimic

| Catrice a răspuns (pentru Angela_Maria_2001):

Ție ti-ar plăcea ca cineva sa facă la fel?
Și dacă vrea, polițiștii pot afla cine ești.

| supadeceapa a răspuns (pentru Angela_Maria_2001):

Se numește furt de identitate, nu trolling. Sper să meargă la poliție, deși nu rezolvă nimic laughing parazitele ca tine merită zguduite puțin.

| doctorandus a răspuns (pentru Angela_Maria_2001):

Dacă n-ai făcut-o pentru a comite escrocherii sau a șantaja, Poliția nu se va ocupa cu asta. Au treburi mai serioase.

| elizaromanov a răspuns:

Dacă ai folosit contul doar de "funny" politia nu se ocupa cu asa ceva, am pățit și eu și m-am informat și cică politia nu poate face nimic