| Irina465 a întrebat:

Bună! Ieri am achiziționat Samsung Galaxy S20 FE 4G. Telefonul e frumos, merge bine, dar am o problemă cu el: se descarcă foarte repede bateria și după câteva minute de utilizare se încălzește foarte tare. Oare ce aș putea să fac în privința asta? Ar fi trebuit sa formatez bateria cumva, gen sa îl las la încărcat intr-un oarecare mod? Dacă da, se mai poate face asta acum, după ce sunt la a 3a încărcare? Mulțumesc mult!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Da, dacă ai sa cauți pe net. Este o chestie comună. Cu acest Samsung.

https://eu.community.samsung.com/......-p/2099334

| Legion7X a răspuns:

Cei de la Samsung spun că Rezolvarea ar putea fi prin actualizarea softului, al androidului. Ar putea fi un bug de sistem.

| Irina465 explică (pentru Legion7X):

Am făcut asta deja.

| Legion7X a răspuns (pentru Irina465):

Asa scrie pe site-ul de acolo. De când îl ai? In rest nu știu ce să zic.

| Irina465 explică (pentru Legion7X):

De ieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, vezi ce aplicatii consuma si le pui la sleep, intra in setari la baterie, mai închide din Bluetooth etc. Scade luminozitatea

| darctron a răspuns:

Imediat înapoi la magazin dacă mai ai chitanța, modelul ăsta are 4500mAh de baterie (foarte mult)

| Irina465 explică (pentru darctron):

L am comandat de pe Emag, am transferat deja tot ce aveam pe vechiul telefon pe acesta, i am pus și folie și tot. Nu știu dacă pot sa îl mai returnez și cum