| Izzabella a întrebat:

Buna!

Ieri am vrut sa-mi pun laptop-ul la incarcat, dar dupa ceva timp, beculetul care arata ca bateria se incarca si cel care arata ca laptop-ul este pornit au inceput sa se stinga si sa se aprinda, iar bateria nu se mai incarca. Am scos incarcatorul din priza, l-am bagat iar... L-am scos si din laptop..si tot asa..pana beculetele nu se mai aprindeau si stingeau, dar bateria nu se mai incarca de niciun fel.

Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

E posibil sa se fi ars ceva pe acolo e bine sa-l duci la un service si-ti va spune exact care e problema.

| MotanAndrei a răspuns:

Poate are o defectiune, mai incarca?

| sori88 a răspuns:

Cred ca e intrerupt firul intre laptop si incarcator

| Leterna_Andrei_Lucian_1990 a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti si un incarcator de la un prieten de al tau si adaca face la fel inseamna ca problema este de la baterie sau de la circuitele din el, daca nici bateria nu este de vina atunci roaga pe cineva care se pricepe sa iti scoata capacul din spate de la laptop sa se uite putin prin el. Poate so fi deconectat vreun fir.