| Anni02 a întrebat:

ieri mi-am luat o tableta,dar ma tine foarte putin bateria cam o ora ce as putea sa fac? sad sa ma tina mai mult, de ex la telefon daca il incarc la pc ma tine mult mai mult decat la priza...voi ce spuneti?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Daca o incarci la PC se incarca mai greu dar nu tine mai mult. depinde de tableta, daca e cu android iti recomand sa mai cureti din RAM (sa inchida aplicatiile din background), luminozitatea sa o dai la o valoarea mai mica si sa inchizi bluetooth-ul si WiFi-ul atunci cand nu le folosesti. ce tableta este?

| al3xander a răspuns:

Lenovo horizon? da-mi mai multe detalii ca sa iti pot spune despre ea.

| maxb a răspuns:

Pai daca e tableta de 300-400 RON e normal sa tina putina deoarece e de proasta calitate dar vreo 4 ore tot ar trebui sa tina. Daca te joci jocuri pe el e normal sa se duca atat de repede.