| Bunaziua25 a întrebat:

Imi poate spune cineva care sunt principalele probleme ce apar in functionarea retelelor electrice de distributie? Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

In general, problemele sunt de trei feluri:
-datorate naturii (condițiile meteo: coroziuni, oxidări, supraîncalzire, etc)
-datorate manevrarilor (închiderea/deschiderea în sarcină a aparatelor (disjunctoare, contactoare, etc)
-datorate invechirii (precum blocarea aparaturii datorate utilizării îndelungate, degradarea, fenomenul de "obosire" etc

| Bunaziua25 explică (pentru NGheorghe):

Multumesc frumos pentru ajutor!