| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot descarca muzica din pc pe un telefon Nokia E5? e urgeeent.Multumesc.Fundaa!

4 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Buna,
Urgent nu prea ai cum pentru ca iti trebuie fie un cablu USB (de date) compatibil cu mufa telefonului fie un adaptor Bluetooth.

Daca folosesti cablul USB telefonul iti va aparea in My Computer ca un stick USB de memorie sau iti va aparea pe desktop o scurtatura unde vei putea avea acces la memoria telefonului.

Daca folosesti adaptorul USB (sau pe cel intern, daca il ai) Bluetooth ti se va instala o scurtatura pe care o poti accesa prin "dreapta click" pe fisierul pe care vrei sa il trimiti si vei avea ceva de genul:
http://img148.imageshack.us/img148/8476/image0185.jpg

:)

| Yugeen a răspuns (pentru Yugeen):

P.S. In cazul Bluetooth-ului intra in "Settings" la telefon in meniul Bluetooth-ului si undeva ar trebui sa ai "Pair". Apasa pe acel buton ca sa faci pereche intre telefon si PC.

S-ar putea, de la caz la caz, sa ti se ceara un cod de acces/siguranta la/de la /pentru telefon. Acelasi cod trebuie sa il introduci atat in PC cat si in telefon (si vice-versa).

| miky_1392 a răspuns:

Foarte simplu.happy daca ai card de memorie. iti trebuie cablu de date si bagic ardul acolo si gata:*

| Detectivul a răspuns:

E simplu daca pc contine bluetooth poti porni blutoothu apoi te duci in fisieru in care ai bagat melodia dai click dreapta si apare acolo bluettoth dai pe el si iti cauta tel