| DuhoareRoberto a întrebat:

Imi puteti da un site, ceva sau o recomandare de PC care sa meargă destul de bine pentru gaming intre 1000-1600 roni?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poate second. Daca vrei jocuri noi trebuie sa dublezi pretul ca sa mearga decent pe mediu graphics.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

La 3200 face ceva OK chiar pentru high, important e sa nu ia monitor cu rezolutie mare. Daca mai gaseste ceva sub-full HD, ar fi parfum. Gen 1440X900, de exemplu.

| Alverto a răspuns:

Pai la banii aia poți să îți iei: Sistem PC All-in-One Acer Aspire C20-820
Cam învechit după părerea mea, dar acum după cerința ta
E cam 1500

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Ai aici acest PC: https://www.samwise.ro/......81h3-10146
Practic e facut atat din piese noi cat si piese vechi dar ai 1 an garantie. Placa video si procesorul sunt decente pentru majoritatea jocurile daca joci pe medium sau low. Ceva 100% nou bun pentru jocuri sigur nu gasesti in banii astia.

| DangerF a răspuns:

Mai bine faci pe piese. Sistemele de gaming facute de ei de obicei nu sunt foarte bune, in special sursele. Daca ai pe cineva care se pricepe poti iesi destul de ok la pret pe piese