| GiuliaMariaaa a întrebat:

Bună! Îmi puteți explica cum să găsesc link-ul unei fotografii și să îl copiez? Se poate face așa ceva?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pe Google, daca ai cautat ceva si ai activat Photos in bara de sus,
o sa iti apara imagini in concordanta cu termenii pe care i-ai cautat.

Click dreapta pe imaginea dorita,
si apesi Copy Image Location, sau Copy Link Location,

In functie de browser, poti gasi si Copy Image Adress...
e acelasi lucru.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Linkul unei fotografii? este posibil doar daca de exemplu o fotografie este urcata pe un server (pe un site) si ca sa ajungi la ea ai de urmat o cale (linkul), altfel nu vad contextul

| cfrtobias a răspuns:

Poate dai click dreapta pe poza si deschide imaginea in fila noua, sau daca ai imgur sau altceva acolo ai direct link si unul simplu

| ejymas a răspuns:

Dai clic dreapta pe imaginea respectiva si ai optiunea: " Copy image address " Ex :https://imgur.com/a/myBARou