| justanotherprettyface a întrebat:

imi puteti explica si mie care e treaba cu conturile paypal? trebuie sa dau vreun ban? vreau sa ma inscriu pe uin site ptc, asta nu inseamna ca acest site va avea acces la contul meu bancar, adica sa zici ca poate sa iti ia bani nu? nu prea ma pricep

Răspuns Câştigător
| The Epic Fail Guy a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti ia bani din cont fara ca tu sa faci vreo tranzactie. Pentru PayPal nu se plateste nimic. La inceput cand o sa-ti verifici cardul o sa faci o tranzactie de 1, 5$ catre paypal, insa banii iti vor fi returnati atunci cand cardul va fi verificat.

Eu folosesc PayPal de un an si ceva si n-am avut probleme.

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Ca sa ti-l faci nu dar contul va avea access la un card sau cont bancar din care va lua suma necesara. e un fel de carte de credit electronica

| Altair a răspuns:

Uite iti zic eu, Paypal este ceva prin care iti extrage o anumita suma de bani din contul tau bancar.adica daca vrei sa zicem sa cumperi o masina si acolo scrie sa platesti paypal inseamna ca iti cere numele.etc si numerele de pe cardul de credit(cele aurii). si asa ei pot numai o data sa iti extraga suma de bani care scrie acolo si nu mai ai treaba apoi.iti extrage o data cat e nevoie si gata. Dupa care ei nu mai au nici un acces la contul tauwinking