| AnaQ a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște boxe mai de calitate 2.1 (pentru TV) și de unde le pot achiziționa? Mulțumesc!

Dau funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei calitate, ia-ti un set Home Cinema.

Atentie mare la conectivitatea sunetului, adica tipul de iesire sunet a televizorului si intrarea amplificatorului sistemului de difuzoare!
Sistemele de boxe 2.1 folosesc - de regula - intrare analogica, cu mufa jack de 3.5mm, iar noile televizoare au iesire digitala, prin fibra optica. Cele doua sisteme nu sunt compatibile intre ele, ca urmare ar fi bani aruncati degeaba daca ai lua boxe nepotrivite.

| CM7YRE a răspuns:

Ce model de televizor ai, prin ce vrei sa le conectezi (jack sau rca sau...) si in ce buget vrei sa te incadrezi? Da-mi mesaj si te ajut cu sfaturi, idei.