| user924849874 a întrebat:

Imi puteti recomanda un program de editat videoclipuri si de unde pot lua anumite videoclipuri? Mersi!

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Depinde ce te intereseaza sa editezi si in ce masura. Personal o sa iti recomand unul dintre cele mai profesionale programe pentru video editing, ci anume Premiere Pro + After Effects ( After Effects e optional, doar daca te intereseaza efectele speciale, tranzitii custom, etc. ). Pe de alta parte, daca vrei ceva foarte usor, cu meniu intuitiv, iti recomand Filmora si/sau Cyberlink PowerDirector 15

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Videoclipuri le poti filma cu telefonul, aparatul de foto sau camera video.
Dupa ce le descarci pe calculator, le poti edita cu Windows Movie Maker (din Windows) sau cu alte programe de editare video.

| George3313 a răspuns:

La prima vedere o sa ti se para o mare prostie VideoPad dar daca te jocu putin cu el si intelegi este unuol din cele mai bune programe de edita ele este gratis si poti face minuni cu el
+ nu consuma multe resurse si merge perfect