| AnnaAp a întrebat:

imi puteti spune cum pot copia mai multe fisiere pe un CD sau un DVD?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cu programul "nero".
poti copia si fara el.
depinde insa ce windows ai.
pentru win xp, selectezi fisierele, dai click dreapta pe ele -> send to -> cd/dvd -> copy to disc.
pentru win 7, selectezi fisierele, click sus la meniu -> burn -> burn to disc.

| DDCC a răspuns:

Salut!
Nero nu e program gratuit, CDBurner Xp este -> www.ninite.com/cdburnerxp/
Dacă doreşti să faci un Data CD le poţi face direct, fără programe.

| paulcurea a răspuns:

Pai selectezi fisierele care vrei sa le pui pe cd sau dvd, dai click dreapta, send to, DVD RW drive
bafta