| Neacsu_Irina_1992 a întrebat:

In Ianuarie am primit un Lenovo a536. Bateria la inceput a fost fosrte buna, dar acum se descarca foarte repede. Am citit pe net si am vazut ca nu e bine sa il las sa se descarce de tot. Ce as putea face? Multumesc

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, din pacate singurul lucru pe care poti sa il faci este sa o schimbi.

Poate este inca in garantie si poti sa rezolvi asa (daca bateria intra si ea in asta).

Te uiti la tipul de baterie si ar trebui sa vezi li ion. Daca vezi asta iei in considerare schimbarea ei. Daca vezi ni cd atunci trebuie formatata: lasata sa se descarce de tot si apoi reincarcata la maxim.

Desi personal cred ca va trebui sa o schimbi si na... nu o sa iti placa raspunsul asta.

| Speedtrap a răspuns:

În general, dacă îl folosești foarte mult, oricărui telefon i se uzează bateria. Trebuie sa o schimbi.