| nyko06 a întrebat:

in internet explorer atunci cand il deschid pe pagina respectiva apare ceva cu 22find si asta scrie si in broser, am setat google ca pagina principala si nu merge in control panel la programe nu apare nimic, ce se poate face? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Am avut si eu de-a face cu 22find. Ai instalat probabil vreo aplicatie care ti-a "bagat pe gat" si porcaria asta. Uite pasii ca sa dezinstalezi, prezentati pe un site de securitate:

1 - Open IE Explore
2 –Via "Tools->Internet Options", Open "Internet Options" panel
3 – Click "General" tab
4 – Delete 22find homepage link and set a new homepage link
5 – Click "Settings" button in the "Search" area, open "Manage Add-ons" panel
6 – Remove 22find, then close "Manage Add-ons" panel
7 – Click "Apply" or "OK" on "Internet Opens" panel to save the changes

Pentru mai multa siguranta nu strica sa rulezi Malwarebyte's AntiMalware, ca sa elimini toate ramasitele unor astfel de musafiri nepoftiti la tine in calculator. Succes!

| LOLA33 a răspuns:

Asta am patit si eu am instalat un program luni si dupa pagina de inceput era tot ceva de genu cum ai scris tu nu mai stiu sigur oricum. Dar mie mi-a intrat pe chrome virusu ala. Si a trebuit sa dezinstalez chrome-u ca sa imi deschida google-u cand pornesc browser-u.
Dezinstaleaza si tu explorer-u cel mai bine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internet options, Advanced, marcheaza Delete personal settings si clic Reset.

| Comyasu a răspuns:

Ai downloadat ceva de pe un site si de aia nu mai merge pentru ca situ ala sa codat.