| anonim_4396 a întrebat:

In legătură cu abonamentul CTP, nu îl mai pot achiziționa in format cartonat, doar prin aplicație? (student). Multumesc!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Dacă ești studentă și ai primit și tu card de ăla dubios cu cod qr, da, poți să îți iei abonamentul redus de student doar cu el. Asta în condițiile în care ai abonamentul ăla special, pentru studenții cu medii mari. Dacă nu ai abonament special și vrei și simplu abonament cu preț redus la jumatate, poți să îl iei cartonat de la toneta de bilete.
De exemplu, eu folosesc codul ăla qr pe aplicația 24 pay pentru abonamentul de 12 lei. Dacă aș lua de la toneta de bilete, l-aș lua cu 40 de lei pentru că nu mi s-ar mai aplica oferta de abonament special, ci doar de abonament normal pentru elevi și studenți.

| MirunaRaluca4 a răspuns (pentru MadRaven):

Dacă primesc card cu acel cod, nu mi mai pot face abonament de 12 lei?

| MadRaven a răspuns (pentru MirunaRaluca4):

Ba da, dar ți-l faci pe aplicație. Poți avea abonamentul de 12 lei doar pe 24 pay. Nu poți să-l ceri de la tonetă, cum era până acum