| anonim_4396 a întrebat:

In minecraft sub casa mea se afla o pestera cu monstrii si fac galagie cand este noapte ce as putea sa fac sa nu mai apara monstrii in ea? Si inca ceva, cum as putea sa imi fac singur mancarea si cum se face cuptorul. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Ca sa nu se mai spawneze monstrii, pune torte sau glowstone in acel cave(monstrii au nevoie de intuneric sa se spawneze). Exista mai multe feluri de mancare, ca sa ai o sursa nelimitata incearca o ferma de grau, de ciuperci, si eventual de porci/vaci.

Cuptorul -> In Crafting Table pune umple toate casutele cu cobblestone in afara de cea din mijloc.

Daca mai ai alte intrebari cauta pe Minecraft Wiki.

minecraftwiki.net

10 răspunsuri:
| AlexandruDiNozzo a răspuns:

Ei bine ai mai multe moduri de a scapa de monstrii daca ai armuri si arme bune ia un tarnacop si distruge cusca din camera aia sau daca nu ai ia torte si baga lumina in camera asa monstri nu se vor mai spawna!
Iar pentru cuptor umple toate casutele din crafting tabe in afara de cea din mijloc.
Daca vrei sa afli mai multe despre bockuri mobi sau tolls intra aici:http://www.minecraftwiki.net/wiki

| introduaicinumele a răspuns (pentru AlexandruDiNozzo):

Intrebarea asta e veche de cand eram incepator happy acum am si server facut pe bukkit, stiu sa folosesc aproape la perfectie World Edit, joc doar pe hard cand fac survival, dupa jumatate de ora de la inceperea unei noi salvari deja am casa, nu din dirt, wood, cobble, o fac din stone bricks ca imi plac asa mult :X apoi ma duc sa tai un copac mare din jungla, fac aproape un stack de wood, apoi imi fac armura de iron, ma duc si minez, dupa ce gasesc diamente, fac enchacetering table (cred ca am scris numele gresit), imi fac portalul din obsidian si ma duc in nehter, adun glowstone etc. Si mai stiu sa fac si circuite din redstone, am facut o data un ceas (nu 5 o clock sau din astea, un ceas ca un ceas adevarat), sau am mai facut un survival mai de mult cu capcana in fata casei, dimineata dau leverul si cad creeperii din fata casei in groapa laughing) stiu de noul AI al zombiilor din minecraf 1. 2, acum am facut si update-ul la 1. 2. 5 Ma pricep la acest joc happy am invatat multe, foarte multe happy am invatat si chestii despre Java (minecraft este facut in java), m-am jucat pe serverele LCSNet, Minecraft Romania, dar parca in ultimul timp, m-am jucat Call of Duty MW3, l-am filmat pe tot si l-am pus pe Youtube happy dar apoi tot la minecraft revin happy

Funda a fost data deja, asa ca iti au vot happy

| LoLman2 a răspuns:

Ca sa scapi de monstrii mai simplu intra pe esc cand te joci la options si la difficulty pune peacefull cuptorul il faci cu cobblestone la masa de crafting
umpli toate patratelele cu cobblestone in afara de cea din mijloc mancarea o poti face in nenumarate feluri omori un porc sau o vaca iti faci o gradina cu pepene sau pescuiesti pesti faci rost de carbune il pui in cuptor jos si sus pui carne astepti si ai mancare

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

Salut! Minecraft il downloadezi de aicihttp://www.minecraft-romania.com/......ft-t6.html si iti arata totul iti scrie acolo cum sa il downloadez cum sa inti pe server si altele. Found?

| tacamaca1 a răspuns:

Awesome! I've just received my free minecraft giftcode!

>> minecraftnow.us

| IIICrusadeRIII a răspuns:

Daca vrei sa joci minecraft am server da-mi add pe skype sau facebook : Alex Gabriel Dirpes!

| ZabalaTV a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info

| Misa_Stan_1980 a răspuns:

Dar am si eu o intrebare
TPU! Cine are un server cu fier infinit in minecraft Multypleyer

| CrazyGamerRO a răspuns:

Da ESC da pe video settings si da pe Peacefull happy

| ChildOfDark a răspuns:

Awesome! I just got a Minecraft gift code and it redeemed! If you need a code check out http://freeminecraftcodes.net