| David2120 a întrebat:

În ultimul timp imi tot caut un SAMSUNG NOTE 10 PLUS la un pret accesibil.Am găsit unul cu ajutorul compari.ro pe un site numit GSMPHONE.Un SAMSUNG NOTE 10 PLUS AURA GLOW la ei costa 3640lei. Spune că da garantie Samsung 24luni și factura.Mie imi este frica sa nu imi iau teapa și să fie adus din Anglia sau alta tara, apoi sa fie dat pierdut și sa-l blocheze.Inca o intrebare. Daca cineva da un SAMSUNG NOTE 10 PLUS din Anglia, pierdut, e posibil sa il blocheze cei de la Samsung? Astept raspunsuru

Răspuns Câştigător
| Neagandalf a răspuns:

Poate sa il dea decat in urmarire, dar nu il blocheaza. Imeiul unui telefon furat este dat in urmarire si poate fi localizat doar cand este conectat la internet. Si din cate stiu odata ajuns la tine si ai dovezi precum screen numere de tel contacte de unde il cumperi, atunci nu o sa ai probleme.
Deci poti cumpara un telefon chiar daca a fost furat in orice tara, chiar si in RO, doar fa niste poze salveaza contacte, site-ul de unde il cumperi, eventual daca e de la o persoana fizica, sa iti dea buletinul sa ii faci poza. In acest caz ai dovezi ca l-ai cumparat de la cineva si nu esti tu cel care la furat.

| David2120 explică (pentru Neagandalf):

Nu stiam daca este sigur site-ul pentru ca pare o reducere mare.Nu il cumpar de la o persoană fizică, ci de la un magazin online

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ala e pret decent la tine? Nasa'meu si-a luat de BF cu 2500 de la eMAG. Fix cit consider ca merita un 10+. Tre' sa fii debil sa dai peste 3000 pe el...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce nu-ti iei ceva ce-ti permiti?

| David2120 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Imi permit sa imi cumpăr și iphone 11pro max, dar nu vr sa arunc cu banii in câini.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru David2120):

Aha, cum sa nu.