| Crescent a întrebat:

La laptop am nevoie de casti bluetooth? Sau merg si cele simple?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general orice tip de casti merg la laptop, deci nu iti face griji. Dar legat de cele simple, da 100%.

| Crescent explică (pentru DoarBogdan):

Si trebuie sa umblu in setari inainte? Sau imi apare din prima ca sunt conectata la casti pe ecran?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Crescent):

Nu, nu este asa de greu. In general pentru casti nu trebuie sa mai instalezi un driver special sau ceva de genul asta. Le conectezi la laptop si gata (daca te referi la cele cu fir). Unele mai au si diverse drivere, dar o sa zica acolo cum sa le iei si de unde (doar un click).
La cele bluetooth din ce stiu... acolo ar mai trebui instalat ceva. Dar indiferent de caz, este foarte simplu, nu este nimic greu big grin

Legat de chestia cum ca iti apare pe ecran... in general poti sa schimbi sursa de iesire de acolo de la sonorul din dreapta jos. Daca dai pe ea, deasupra volumului apare un nume. Cand o sa ai castile conectate o sa iti mai apara inca un nume de unde le poti selecta. Sau se pun automat oricum.

| PainTech a răspuns:

Daca ai mufa jack merg castile simple de telefon.
Daca ai USB (ceea ce probabil ai) merg si castile prin USB.
Daca ai Bluetooth (laptopurile in general au) merg si castile bluetooth.

In general bagi mufa (in caz jack si USB) sau conectezi castile (in caz bluetooth) si merge. Nu e mare inginerie.

| Balalau95 a răspuns:

Nevoie... NU
marea majoritate zdrobitoare a laptopurilor au mufa audio (dar nu abslut totate, unele mai de "fite" s-ar putea sa nu aiba, totusi poti sa verifici inainte de a lua)

oricum exista si alte solutii cum ar fi: casti pe USB sau placa de sunet pe USB, si nu exista laptop fara usb, PUNCT

DAR, nu exista casti bluetooth in windows... NO SHlT angry
pentru ca au delay audio crying
am incercat 3 perechi diferite de casti si o boxa, pe trei calculatoare diferite si pe toate am delay, deci nici sa nu te gandesti la asa ceva, daca vrei casti wireless ia unele cu propriul lor receptor (exista asa ceva) si care nu e bluetooth

| BaconDavid2007 a răspuns:

Merg si cele simple