| cipailina a întrebat:

La laptopul meu Acer Aspire 3690 nu merg butoanele de volum, play, stop etc. Am cautat drivere, dar pentru ca am Windows 7, NICIUNUL nu e compatibil. AJUTOR?!

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Incearca asa. Click dreapta pe Setup >>Properties>>Compatibillity>>Bifeaza Run this program in compatibillity mode for: Selecteaza jos Windowss VIsta, dai Apply.

10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers
Notebook>>Aspire>>Aspire 3690>> Alegi Windows Vista>>Selectezi Application>>Descarca Launch Manager, eFramework, eSettings>>Instaleaza.

| cipailina explică (pentru eucumine010):

Totul a mers bine, totul e instalat corect in afara de Launcher Manager cu eroarea ''This is not a curent Operating System'', desi e pentru Windows Vista Ultimate x86, nu e compatibil, nici Launcher Manager pentru XP nu e compatibil cu 7, si se mai zice ca orice ce merge pe XP merge si pe 7. Da...se vede

| cipailina explică (pentru eucumine010):

Si asta am incercat...Si tot nu merge. Zice ceva ca nu pot fi copiate ceva fisiere. Eu am ignorat acel mesaj si am lasat ca programul sa se instaleza. Am dar restart, iar cand s-a deschis, Launcher Manager nu mergea deloc. crying Nu stiu ce sa mai fac!

| eucumine010 a răspuns (pentru cipailina):

Nu stiu ce sa zic, daca e da add pe mess la user-ul de pe TPU, sa intru cu teamviewer sa arunc o privire.

| skama18 a răspuns (pentru cipailina):

Si totusi folosete xp k o sa mearga tot ce doresti tu. sfatul meu.

| cipailina explică (pentru skama18):

Oarecum nu as renunta la Windows 7 nici macar pentru Vista (il am original pe DVD), nu stiu ce sa zic de XP. Sper sa apara Lauch Manager pentru windows 7.

| eucumine010 a răspuns (pentru cipailina):

Incearca asa. Click dreapta pe Setup >>Properties>>Compatibillity>>Bifeaza Run this program in compatibillity mode for: Selecteaza jos Windowss VIsta, dai Apply.

| Nimsoc a răspuns:

Pentru a merge acele taste combinale cu tasta "Fn" de langa "Ctrl" din stanga. happy
Adica apasa "Fn" + tasta pe care o doresti : play / stop / volum+/-.
Sper ca te-am ajutat.winking

| cipailina explică (pentru Nimsoc):

Nu stiu cum sa iti explic. Langa taste am niste butonele de volum, daca la apasam aparea scris ''Volume 13'' (de exemplu) Si mergea pana la 20. Iar pe ecran...si acolo am volum. Volumul (cel care il reglam cu butoanele) a ramas pe 10, iar jos in bara, pot sa il reglez de la 0% pana la 100% din volumul selectat cu butoanele! Daca intelegi.
Ceea ce mi-ai trimis tu, regleaza volumul din bara.