| deyutz95 a întrebat:

Buna, la un laptop cu windows 10 cu licenta din fabrica am pachetul office instalat, dar licenta este tot pe viata?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de tipul si durata licentei.
Trebuie sa citesti aceste informatii direct de pe certificatele de licenta (atat pentru Windows, cat si pentru MS Office).

Exista licente care sunt pe viata sau pe perioada limitata sau pur si simplu pentru o singura instalare (de catre fabricant), iar kit-ul de instalare si certificatul de licenta nu ti se inmaneaza la cumparare.

| sierra1 a răspuns:

Dacă licența pe Office e limitată în timp, vei primi mesaj cum că licența nu mai e valabilă sau mai simplu (am văzut asta) office-ul devine inutilizabil. Nici un meniu sau buton nu e activ.

| cinecitesteeGAY a răspuns:

Nu stiu sigur, dar ce stiu este ca windows 10 consuma multa memorie deci nu e prea convenabil daca nu ai multa memorie