| anonim_4396 a întrebat:

Laptopul meu are bluetooth incorporat dar nu stiu sa-l activez, nu are buton special pentru asa ceva.(am HP Compaq nc6110). Funditahappy. Cum il pot activa?

Răspuns Câştigător
| Piny a răspuns:

Salut, nu iti trebuie buton, iti trebuie Driver pentru el. ca sa stii ce driver ai nevoie cauta pe net hwInfo(program care iti detecteaza piesele din pc, in cazul tau bluetooth-ul) descarca-l intra in el si cauta-ti bluetooth-ul. Ia seria Bluetooth-ului si caut-o cu google. descarca-o si instaleaza-o.
Mai simplu, uite aici driver-ul pentru bluetooth HP Compaq nc6110
http://h20000.www2.hp.com/......iption.jsp
Dar pe viitor cu hwINFO gasesti serile placilor tale.
Sper ca ti-a fost de folos ajutorul meu :) Funda?

2 răspunsuri:
| ionutzuck a răspuns:

Pai daca ai windows xp iti trebuie driverul pentru el care e asta ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp34501-35000/sp34842.exe dupa ce instalezi driverul ca sa trimiti ceva prin bluetooth dai click dreapta pe fisier > sent to > bluetooth, aici gasesti toate driverele pentru laptopul tau http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

| vortovlad a răspuns:

Du-te pe saitul HP si intra la parte de driveri si scrie acolo medelu si iti da toate draverurile