| Eclectica a întrebat:

Buna! M-ar interesa un aer conditionat clasic de perete, de calitate, dar de dimensiuni cat mai mici (dar nu din acelea mobile!). Care ar fi? Multumesc pentru sugestii.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ele sunt calculate functie de suprafata pe care vrei sa o racoresti.

| Eclectica explică (pentru darrio2007):

Eu caut unul de mici dimensiuni, am luat in calcul ce spui. Stii cum as putea gasi pe net? Ca daca caut dupa dimensiuni mai mici imi apar numai alea mobile...

| darrio2007 a răspuns (pentru Eclectica):

Cam asa este. Unul de 12000 BTU iti raceste o suprafata de 30-40 mp. De perete.
https://www.emag.ro/......DWF41WBBM/

| Eclectica explică (pentru darrio2007):

Mulțumesc! Nu văd acolo specificat ce dimensiune are aparatul...

| darrio2007 a răspuns (pentru Eclectica):

Mergi la magazin fizic si ti-l iei cat mai mic. Al meu are 70 cm latime si are 20000 BTU.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai cei care vind aere sau monteaza, ei i ti pot recomanda unul, noi nu stim.