| misterious92 a întrebat:

ma poate ajuta cineva si pe mine?, unde pot gasi denumirea placii video la un laptop packard bell easynote tk, am incercat varianta start-run-dxdiag iar la display-device-name imi zice standard vga graphics adapter ceea ce cred ca nu ma ajuta sa gasesc deiverul de care am nevoie.Multumesc

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Download asta http://www.filehippo.com/download_speccy

Mai simplu ar fi sa dai un link cu lapotopul.

| misterious92 explică (pentru imaqtpie):

Http://alphatech.co.il/packard-bell-easynote-tk/280 nu stiu daca la un link de genul asta te refereai, cu programul pe care mi l`ai recomandat imi scrie asa la graphics-generic pnp monitor(1024x768@1hz) 16 mb standard vga graphics adapter (Acer incorporated [ali])

| imaqtpie a răspuns (pentru misterious92):

Placa ta video este integrata. Foloseste asta si iti detecteaza automat, daca ai vreo problema zi. http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

PS:Foloseste internet explorer cand bagi linkul de mai sus.

| misterious92 explică (pentru imaqtpie):

Am incerc si cand i-am dat sa se instaleze mi s-a inchis lapotpul, apare ecranul albastru si scrie ceva cu alb. Poate nu e asta problema, mi-am reinstalat windows 7 de curand iar pozele si toate paginile se vad mai late cu toate ca rezolutia e buna 1024x768, cineva mi-a sugerat ca ar putea fi placa video.Multumesc mult de ajutor daca mai ai vreo sugestie astept.