| FlorinMFO3 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Am un GTX 1030 in calculatorul meu actual si am primit de un prieten un GTX 1060 OC ca si cadou, placa este noua. Din cate am inteles overclock-ul scade viata calculatorului si oare pot folosi placa fara sa fac overclock?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| marians98k a răspuns:

Da o poti folosi, insa ea isi face OC automat daca o fortezi, insa nu afecteaza mai deloc, insa pe un ecran fhd e mai mult decat iti trebuie, daca ai ecran 2k atunci face OC

| CM7YRE a răspuns:

Logic ca poti s-o utilizezi, da-i inainte; ideea e sa nu-i faci tu OC peste anumite limite. Las-o asa, mai ales fiind "OC" din fabrica.