| RMihai15 a întrebat:

Buna, ma puteti ajuta cu acest efect din link-ul de mai jos. Multumesc, dau funda! https://youtu.be/gv9VZQ1Gxto

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Se filmeaza si se taie secventa dorita.
2. Se face o copie despre secventa si se inverseaza sensul de redare
3. Se monteaza copiind pe timeline cele doua secvente, alternativ, de cate ori doresti
4. Se adauga sunetele dorite pe canalele audio
5. Se compileaza /randeaza filmul final

| RMihai15 explică (pentru Bula):

Si de exemplu eu ar trebui sa stau nemiscat sau de unde vine acel efect de freeze si in spate se misca? Poti explica mai concret daca te rog?

| Bula a răspuns (pentru RMihai15):

La filmare a fost miscata camera, subiectii si anturajul au stat pe loc.
"Efectul" de freez vine de la taierea (gresita) a cadrelor tongue