| Emaaa129865 a întrebat:

Bună! Mă puteți ajuta și pe mine vă rog?
Am văzut că la alții pe Facebook îmi apare că pot să le dau cerere și să-i urmăresc chiar la profil. Nu știți cum aș putea să fac și eu la fel să le apară direct pe profil că mă pot urmări?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din setări cauți setări și confidențialitate apoi la secțiunea "cum te găsesc și te contactează ceilalți".

Cine îți poate trimite cereri de prietenie, setezi prietenii prietenilor.

Făcând asta butonul adăugare în listă nu va mai fi vizibil pentru acele persoane care nu sunt deja prieteni comuni cu cineva din lista ta de prieteni. Doar prietenii comuni pot trimite cereri de prietenie, pentru restul rămâne vizibil doar butonul de urmărire.