| dodo1530 a întrebat:

Ma tenteaza sa imi achizitionez un macbook pro retina 2015, de 13 inch. Avand in vedere ca voi avea nevoie sa il plimb (eventual sa incapa intr-o geanta normala, nu rucsac), considerati ca e prea mare, gros, greu?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma plimb cu laptop-ul in geanta de la scoala, e o geanta normala, si incape fara probleme.
(Laptop-ul meu e de 15. 6inch)

| dodo1530 explică (pentru anonim_4396):

Si nu e greu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dodo1530):

Laptopul meu are 2. 40kg si nu e foarte greu. Avand in vedere ca macbook-urile sunt mult mai usoare nu cred ca o sa ai probleme cu greutatea

| AdrianAntoine a răspuns:

Are 1.58kg. Acum depinde ce înseamnă geantă normală pentru tine. Dacă îți încap caiete A4 în ea, îți încape și laptop-ul, e doar cu 1-2cm mai lat decât un caiet A4, în rest dimensiunile sunt aceleași.