| Pufuleti a întrebat:

Buna!
Mai au voie operatorii de telefonie mobila sa vanda telefoane criptate(codate)? De exemplu, cei de la Orange mai au voie sa vanda un telefon care sa nu fie utilizabil cu o cartela de Vodafone?

Răspuns Câştigător
| AugustinFiltru a răspuns:

Raspunsu meu este unu pe care red ca il asteptai : DA
Odata ce telefonul l-ai cumparata poti sa il vinzi
normal ca daca vrei sa il decodezi ca sa mearga si pe Vodafone si restul trebuie sa te duci cu el la un service GSM si acolo te poate costa si pana la 2 00LEI
funda

2 răspunsuri:
| DeeJay97 a răspuns:

Din cate stiu eu, da. Atat timp cat ii iei la abonament au acest drept.

| Mihhaaiii a răspuns:

Da..numai daca il cumperi la abonament happy