| anonim_4396 a întrebat:

Mai demult mi-am instalat programul Easy File Locker și acum vreau sa-l dezinstalez dar mi-am uitat parola pusa. Ce pot face ca sa-l dezinstalez? Va rog ajutati-ma! Fundita!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Daca esti pe calculator intri in safe mode, in program files in C, sau unde ai tu instalat programul ala, si stergi direct folderul principal al programului. Apoi pornesti calculatorul normal, si incerci sa-l dezinstalezi din control panel. Iti va spune ca programul nu mai e valabil si va disparea si de acolo. Asta e un trick. Problema rezolvata.laughing

| K0sti a răspuns (pentru Ineys):

Zau si daca sterge folderul mai dezinstaleaza cioaca dupa aia, ca uninstallerul e in folder!

| Ineys a răspuns (pentru K0sti):

Daca sterge folderul programul e ca si dezinstalat. I-am zis de chestia cu control panel sa nu-i apara aia acolo degeaba. E ca si cand ai avea pe desktop un shortcut si dai click pe el si zice ca nu gaseste exe-ul...

| K0sti a răspuns (pentru Ineys):

Daca sterge folderul programul e ca si dezinstalat... laughing de unde ai scos prostia asta? Ce faci cu toate dll-urile, inf-urile si restul fisierelor din registri, systems 32, etc?

| Ineys a răspuns (pentru K0sti):

Nu cred ca un dll se executa singur fara un.exe. Asta din cate stiu eu... Oricum problema lui se rezolva pentru ca programul e "stricat" si nu mai functioneaza corect.

| K0sti a răspuns (pentru Ineys):

Nu ai inteles nimic! Am spus ca niciodata nu se sterge foderul de instalare al unui program pentru ca nu se mai poate dezinstala daca-l stergi! In plus raman in urma zeci de fisiere!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te in "system restore" (functie de ce Windows ai) si refa sistemul la o data anterioara (inainte de a instala programul).