| Bianca0513 a întrebat:

Mai demult mi s-a ars routerul si mi-am cumparat altul nou, cand am vrut sa ma conectez cu calculatorul la rețeaua de wi-fi nu a mers, nu imi apare nici rețeaua, nu imi apare nimic... Am incercat si cu cablul care intra in router si in unitate, dar degeaba. Va rog sa ma ajutati!

9 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Ai citit instructiunile routerului?

| Bianca0513 explică (pentru MaryMaria333):

Nu, dar o sa le citesc! Multumesc!

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Bianca0513):

Ca na, poate e deala mai smecher siare alta metoda de folosire fata de cel pe care l-ai avut.
Cu drag! :*

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Routerul trebuie configurat, ar fi ok sa chemi pe cineva un vecin sau coleg care stie si in 5 minute rezolva

| Bianca0513 explică (pentru LasleaIoan1972):

Bine! Ms mult! Cu telefonul merge sa ma conectez dar cu calculatorul nu...

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Bianca0513):

Posibil ca placa de retea de la calculator sa fie defecta deci incearca cu un alt calculator sau un laptop, daca e ok pe cablu de net cu alt calculator sau laptop, e defecta placa de retea care de obicei e in placa de baza la pc, cumpara o placa de retea si cheama pe cineva sa o puna in pc eventual drivere daca nu o recunoaste, astept raspunsul tau

| mariuscdrz a răspuns:

Restart router, dupa îi dai un reset, cu scobitoarea, nu stiu daca stii cum sa faci resetul. Apoi intri in interfata lui folosind adresa IP al router-ului. Ce router ai?

| Bianca0513 explică (pentru mariuscdrz):

Tp-link cu două antene... i am dat, dar degeaba

| mariuscdrz a răspuns (pentru Bianca0513):

Reusesti sa intri in interfata modemului?